Üst Satış ve Çapraz Satış

Müşteri memnuniyetini ve ihtiyaçlarını her zaman ön planda tutuyoruz. Bu doğrultuda müşteriye satın aldığı ürün veya hizmetin üst versiyonunu ya da uyumlu önerilerini sunarak satış gelirini artırmayı hedefliyoruz.

Üst Satış (Up-Selling)

  • Değer ve Avantajlar: Üst satış stratejisi ile müşteriye daha üst seviye bir ürün veya hizmetin avantajlı noktaları vurgulanır. Müşterinin ihtiyaçlarını karşılayacak özellikler ve faydalar vurgulanır.
  • Müşteri İhtiyaçlarına Uygunluk: Üst satış stratejisinde müşteriye daha üst seviye bir ürün ya da hizmet önerilirken ihtiyaç ve tercihler esas alınır. Önerilen ürün veya hizmet, müşterinin ihtiyacını daha iyi karşılayabilecek şekilde seçilir.
  • Fiyat Farkı: Müşteri, önerilen ürün veya hizmetin daha yüksek fiyatı ödemeye değer olduğuna ikna olmalıdır.
  • Müşteri Deneyimini Artırma: Üst satış stratejisi daha yüksek fiyatlı bir gelirin yanı sıra müşteri deneyimini de daha üst seviyeye çıkarmayı hedefler.

Çapraz Satış (Cross-Selling)

  • Tamamlayıcı Ürünler: Çapraz satış ile müşterinin satın aldığı ürün veya hizmet ile uyumlu, tamamlayıcı nitelikteki ürünler önerilir.
  • Genişleme ve Seçenekler: Müşterinin seçeneklerini genişleterek başka bir ürün veya hizmeti denemeye ikna edilir.
  • Müşteri İhtiyaçlarını Karşılama: Müşterinin ihtiyaçlarına yönelik geniş ürün veya hizmet yelpazesi sunulur.
  • Ek Gelir Oluşturma: Çapraz satış stratejisi, müşterilere satın aldığı ürün veya hizmetin tamamlayıcıları sunulmasının yanı sıra firma gelirinin de artmasını hedefler.

Diğer Satış Yönetimi Hizmetlerimiz

Müşteri Kazanımı

Saha ve Randevu Hizmetleri

Onboarding Yönetimi

Tele Satış Yönetimi

Bizimle iletişime geçin.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bize yazın.

Güncel iş ilanlarımızı görüntülemek ve İnsan Kaynakları Departmanımız ile iletişime geçmek için tıklayın.

Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Ceyber.com’u kullanmaya devam ederseniz, Veri ve Çerez Politikasını kabul ettiğinizi varsayarız.