TELEFON ÜZERİNDEN SATIŞ YAPARKEN İŞİNİZE YARAYACAK BİLGİLER

Telefon üzerinden satış yapmak, uzun zamandır kullanılan etkili pazarlama yöntemleri arasında yer alır. Müşteri ile doğrudan iletişime geçmeyi mümkün kılan telemarketing, firmalara avantajlar sunar ve bu noktada satışı gerçekleştirecek olan satıcının, kabiliyeti ve iletişim becerileri büyük önem taşır. Ayrıca tele satış esnasında dikkat edilecek bazı püf noktalar, müşteriyi ikna etmek konusunda satıcının işlerini kolaylaştırır.

Ürünün sözlü olarak doğru bir biçimde anlatılması, müşteri ile samimi ve seviyeli bir iletişim ortamının yaratılması bu püf noktalardan bazılarıdır. Bununla birlikte firmalar için tele satış konusunda uzmanlaşmış kişiler ile çalışmak da verimlilik için doğru bir seçimdir. Telefon üzerinden satış yaparken, satışlarınızı artırmak için birtakım yöntemler deneyebilirsiniz. Bu yöntemleri sizin için bir araya getirdik!

Telefon Üzerinden Satış İçin Stratejinizi Belirleyin!

Telefon üzerinden satış yapabilmek için tüm stratejiyi verimli şekilde planlamak doğru bir seçimdir. Bu noktada ilk olarak ürünün özelliklerini ve hedef kitleyi belirlemek gerekir. Ürünün hangi yaş grubuna hitap ettiği, kimler tarafından kullanılabileceği, hangi sosyal kesimde ilgi göreceği gibi unsurlar hedef kitlenin oluşturulması aşamasında göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sayede telemarketing için gerçekleştirilecek faaliyetlerin satış ile sonuçlanma oranı yükselir. Hedef kitle, ürüne ilgi duyabilecek potansiyel müşterilerden oluşmalıdır ve ayrıca iletişim kanallarının ulaşılabilir olması da doğru hedef kitlenin belirlenmesindeki önemli etkenlerden biridir.

Hedef kitlenin ardından tele satış için doğru bir pazarlama stratejisi oluşturmak da etkili bir yöntemdir ve satış için kurulacak iletişimde müşteriye yaklaşımın nasıl olacağı, marka dilinin ne olduğu gibi konular pazarlama stratejisinde önemli rol oynar. Marka dilini yansıtmayan iletişim biçimi, müşteri için bir güvensizlik ve geri çekilme davranışına neden olabilir. Bu nedenle telefonda satış konusunda başarı yakalamak için sistematik bir çalışma yürütmek önemlidir. İkna gücü yüksek ve saygın bir marka dili oluşturmak, firma için hem sözel hem de yazılı iletişimde fark yaratmak için idealdir.

Hedef kitle için marka dili ve pazarlama stratejisinin yanı sıra telefonda satış için uygulama takvimlerinin oluşturulması da işlerinizdeki verimliliği artırır. Müşteri iletişim bilgilerinin organize edilmesi, satıcıların aramaları gerçekleştireceği süre ve zaman dilimlerinin önceden belirlenmesi gibi unsurlar telefon üzerinden satış gerçekleştirme noktasında firmalara fayda sağlar.

Uygulamada Uzmanlığınızı Ve Deneyiminizi Ortaya Çıkarın!

Satış stratejisinin oluşturulmasının ardından telefonda satış için uygulama planlaması yapılması işleri kolaylaştıracak bir etkendir. Hangi sektörde olursa olsun müşteriler, satın alma davranışı için uzmanlık ve profesyonelliği ön planda tutar ve bu nedenle uygulama esnasında ikna ve inandırıcılığın yükseltilebilmesi için tele satış yapan kişinin uzmanlığının ve deneyiminin ortaya çıkarılması gerekir. Ürün ya da hizmet ile ilgili tüm detaylara hâkim olmak, müşteri sorularını kesintisiz bir biçimde yanıtlamak, ürün tanıtımında ya da satış süreçlerinde müşteriye doğru bilgi verebilmek, uzmanlık ve deneyimin önemli göstergeleri arasında yer alır. Telefon üzerinden satış gerçekleştirme işlemleri, müşteri ile yüz yüze görüşme olanağı sunmadığı için bütün donelerin sözler ve ses tonu ile yansıtılması gereklidir. Bu sayede telefonun diğer ucundaki müşteri, satıcı ile doğru bir iletişim kurarak ürün ya da hizmeti satın almayı tercih eder.

Müşteri ile İletişiminizi Profesyonel Bir Biçimde Kurgulayın!

Telefon üzerinden satış yapabilmek için en önemli unsurlardan bir diğeri ise müşteri ile kurulan iletişimdir. Telemarketing, bütünüyle sözel iletişim kanalları üzerinden gerçekleştirilir ve bu durum satışları artırabilmek için profesyonel bir biçimde kurgulanmış iletişim tekniklerine ihtiyaç yaratır. Profesyonel iletişimde müşteri ile konuşma esnasında takınılacak tavır ve yer verilecek konular bulunur. Markanın kendi dili ve müşteriye yaklaşım biçimi de telefonda satış iletişimi konusunda fikir vericidir. Bununla birlikte tele satış konusunda etkili iletişim için gerekli diğer unsurları şu şekilde sıralamak mümkündür:

Müşteriye uygun seviyede ve doğru yaklaşım.
Ürünün ayrıntılı ve doğru bir şekilde tanıtımının yapılması.
Müşteri sorularının doğrudan yanıtlanması ve müşterinin en iyi şekilde bilgilendirilmesi.
Hedef kitlenin anlayabileceği bir dil tercih edilmesi.
Müşterileri satın alma davranışına itecek bir konuşma biçiminin benimsenmesi.
Belirlenen bu iletişim unsurlarının firmanın tüm tele pazarlama aşamalarında aynı şekilde yürütülmesi de verimlilik için etkili bir seçimdir. Bu şekilde satış stratejisinde bir bütünlük yakalanır, bu sayede müşterilerin marka ve ürünlere olan güveni artırılabilir. Böylece marka, kısa sürede oldukça geniş bir iletişim ağı oluşturarak satışlarını büyük oranda artırabilir.

Telefon Üzerinden Satış İşlemlerinde Teknik Sistemlerinizi Güçlendirin!

Telefonda satış konusunda bir diğer önemli konu ise kesintisiz çalışan bir teknik sisteme sahip olmaktır. Modern dünyanın sağladığı olanaklar mobil iletişimi oldukça kolay bir hâle getirmiştir. Telemarketing de bu kolaylıklardan yararlanarak firmalar ve müşteriler için işlevsel bir alan yaratır. Bu aşamada telefon üzerinden satış ile dijital sistemlerin kullanımının birbirine entegre edilmesi en iyi seçeneklerden biridir. Dijital sistemler, müşterilerin bilgilerinin kaydedilmesi ve anlık satışın gerçekleşmesi için firmalara oldukça geniş bir alan yaratır. Müşteri temsilcisi sistemleri ve bulut sistemler, tele pazarlamada kullanılabilecek teknik yapılar arasında yer alır.

Teknik olarak güçlendirilmiş bir altyapı ile tele satış yapmak, olduğundan iki kat daha kolay hâle gelir. Müşteriye erişimin kolaylaşması, satış işleminin bekleme olmadan gerçekleştirilebilmesi, iki yönlü diyalog için güven ve etkileşim ortamının sağlanması güçlü bir teknik yapının öne çıkan faydaları arasındadır.

Telefon üzerinden satış yapma işlemlerinizde başarıyı yakalamak için tüm süreçleri baştan sona planlamanız ve uygulamanız gerekir. Bununla birlikte telemarketing için profesyonel destek almak da tercih edebileceğiniz seçeneklerden biridir. Bu yöntem ile işinde uzman kişiler ile çalışarak satışlarınızı artırabilmeniz mümkündür. Bize buradan ulaşarak konu hakkında daha detaylı bilgi edinebilir, fark yaratan takımımız ve hizmetlerimiz ile kendinizi gösterebilir ve firma başarınızı katlayabilirsiniz.

Önemli Duyuru

Önemli Duyuru Değerli Adaylarımız, CeyBer firma adımızı kullanarak işe alım yapan ve ücret isteyen kişilere itibar etmeyiniz. Firmamız işe alım süreçlerinde hiçbir şekilde eğitim ücreti

Devamını Oku »

Adıyaman Şubemiz Açıldı

Adıyaman Şubemiz Açıldı CeyBer Çağrı Merkezi Adıyaman Şubesinin Açılışı Hakkında CeyBer olarak 2016 yılında İzmir’de başlattığımız Çağrı Merkezi operasyonumuza Adıyaman şubemiz ile devam ettiğimizi bildirmekten

Devamını Oku »

Beyaz Call Center

İş Ortaklarımız ve Müşterilerimizin Dikkatine Beyazcallcenter.org Websitesi ile İlgili Yakın zamanda fark ettiğimiz üzere Beyazcallcenter.org alan adlı sitede müşterilerimizin yorumları ve websiteğimizin içeriği çalınmıştır.  CeyBer

Devamını Oku »

Adaylarımıza Önemli Uyarı

Değerli adaylarımız,
 
CeyBer firma adımızı kullanarak işe alım yapan, WhatsApp üzerinden kişisel veri ve ücret isteyen kişilere lütfen itibar etmeyiniz. Firmamız işe alım süreçlerinde ve sonrasında hiç bir şekilde eğitim ücreti talep etmemektedir.
 
İş ilanlarımız Secret CV, Kariyer.Net ve Indeed platformlarındadır. Bunların dışında herhangi bir platformda yer almamaktayız.
 
Farklı firma ismi ile ilan açılıp, sonrasında marka ve ismimizi kullanarak işe alım işlemleri altında bilgi paylaşımı yapıldığı bilgisi tarafımıza ulaşmış olup, ilgili şahıslar adına savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur.
 
CeyBer firma isminin dışında iş ilanı ve kişilere itibar etmeyip, kişisel verilerinizi paylaşmayınız. Bu durum ile karşılaşmanız halinde firmamızla [email protected] veya 0(552) 552 0375 numaralı WhatsApp hattımızdan iletişime geçip bizleri haberdar etmenizi önemle rica ederiz.
 
Saygılarımızla,
CeyBer
Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Ceyber.com’u kullanmaya devam ederseniz, Veri ve Çerez Politikasını kabul ettiğinizi varsayarız.