SANAL SEKRETER NEDİR?

Hibrit çalışma sistemleri ve uzaktan çalışmanın sağladığı avantajlar ışığında tüm sektörler için sekreter ve asistan personel seçimlerinde yeni adımlar atılmıştır. Geleneksel çalışma prensiplerinin dışına daha mobil ve zahmetsiz çalışma anlayışının popüler örneklerinden biri sanal sekreterliktir. Pazarlama, bankacılık, sağlık ve hukuk gibi birçok sektörde sanal sekreter olarak çalışan personellerin sayısı gün geçtikçe atmaktadır.

Hem kobiler hem de büyük ölçekli işletmeler için düşük maliyetli ve yüksek verimli çalışma ortamları yaratılan sanal sekreterlik uygulamaları, personel ve işveren için oldukça avantajlıdır. Bazı iş yerleri için çağrı merkezi görevi üstlenen sanal sekreter, bazı iş yeri ortamları için de müşteri hizmetleri görevleri üstlenir. Personelin operasyonel yükünün ortadan kalktığı bu çalışma sistemi hem maliyet hem de kazanımları yönünden avantajlıdır.

Sanal Sekreter Hizmeti

Sanal sekreter hizmeti; home office, tam zamanlı ofis ya da hibrit çalışma sistemlerinin tamamında kullanılan sekreter ve asistan hizmetlerinin profesyonel çalışanlar tarafından gerçekleştirildiği çalışma uygulamalarıdır. Bu şekilde siz ya da çalışma ortamınız nerede olursa olsun gelen çağrılar deneyimli personeller tarafından karşılanır. İş yerinin uygun gördüğü senaryolar üzerinden asistanlık ve sekreterlik işlemleri yürütülür. Sanal sekreterlik ile ilgili doğru bilinen yanlışlardan bir tanesi görüşmelerin online ortamda ve operatör robotlarla yapıldığıdır ancak bu hizmette telefonlar gerçek profesyonel çalışanlar tarafından yanıtlanır. İşveren ve kurumun uygun gördüğü yönlendirmeler bireyler inisiyatifinde müşterilere aktarılır.

Sanal sekreter hizmetleri kapsamında iş yerine gelen aramalar yanıtlanır ve çağrılara uygun görülen senaryolar üzerinden cevap verilir ayrıca titizlikle randevu ve düzenlemeler yapılır. İşveren talebine göre gelen aramalara yönlendirmeler ve doğrudan aktarma yapılabilir. Sanal sekreter planlanan aralıklarla ve yöntemlerle aramalara dair bilgileri paylaşır. Böylece iş yerinizdeki işleyişle ilgili her daim bilgi sahibi olunmasını sağlar.

Sanal Sekreterlik Hizmeti Hangi Sektörlerde Kullanılabilir?

Farklı iş alanlarında sanal sekreterlik hizmetlerinden yararlanılabilir ve bunların başında danışmanlık hizmeti verilen farklı sektörler gelir. Bu gibi durumlarda sanal sekreter iş yeri için uygun bilgileri arayanlara verebilir, randevu takvimine göre randevu ayarlamaları yapabilir ve bilgi verme işlemlerini gerçekleştirebilir.

Kurumsal şirketlerde yöneticiler, müdür ve departman görevlileri için gelen aramaların karşılandığı, uygun senaryolarla yanıtların verildiği profesyonel bir sekreterlik hizmeti alınmasını sağlar. Sanal sekreterlik hizmeti kapsamında arama, randevu ve bilgi edinme işlemlerinin raporları işveren ile işverenin uygun gördüğü yöntemlerle paylaşılır. Sanal sekreteriniz size belirlediğiniz periyodik aralıklar ile gelişmeleri rapor eder ve tercih ederseniz, gelen aramaları uygun olan telefon numaralarınıza aktarır, bu numara sabit ya da cep telefonu numarası olabilir.

Telefon aramalarının bulunduğu her çalışma alanında sanal sekreterlik hizmeti alınması mümkündür. İşinizi evden yürüttüğünüz bir sistem içerisinde de sanal sekreter desteği almanız oldukça kolaylaştırıcıdır. Örneğin; online terapi uygulayan bir terapist, muayenehanesi olan bir doktor ya da ofisindeki telefonlara deneyimli işinde uzman kişilerin yanıt vermesini isteyen profesyonel bir avukat için sanal sekreter hizmeti almak kolaylaştırıcıdır. Pratik ve rahat bir çalışma ortamının yanı sıra müşteriler üzerinde uyandırılan imaj da bu şekilde çok daha iyi bir noktaya gelecektir.

Aramaların doğrudan yanıtlanması iş yükünü artırırken kurumsallıktan uzak bir imaj yaratır ancak sanal sekreterlik hizmetleri kurumsal kimliği destekleyen organizasyonun aksamasını önleyen tampon hizmetler arasındadır. Bu yüzden hemen her sektörde sanal sekreter hizmetlerinden faydalanılması mümkündür.

Sanal Sekreter Ne İş Yapar?

Sanal sekreter hizmetleri kapsamında bir iş yeri için gerekli olan farklı ofis hizmetleri verilir ve gelen aramalar yanıtlanır. Bu sistemde tercihe göre sabit hattınıza ya da cep telefonuna yönlendirmeler yapılır ve ayrıca sizin uygun gördüğünüz senaryolarla arayanlara bilgi verilir. Günlük aramalar ve bu aramalara dair bilgiler e-posta yolu ile sizinle paylaşılır.

Sanal sekreter, aramalara dair bir ofiste sekreterden beklenilen tüm işlemleri gerçekleştirir. Bunu yaparken sizi ve iş yerinizi en iyi şekilde temsil eder ve bu sırada ofis ya da iş yeri için personele fiziksel ortamlar sunmanıza gerek kalmaz. Maddi yönü ile maliyetlerin düşürülmesini sağlayan bu hizmet, pek çok özelliği bulunan bireyler tarafından sekreterlik ve asistanlık işlemlerinizin gerçekleşmesi içindir. Bu destek personeli; yönetimsel, fiziki ya da idari süreçlerde yer almaz böylece personel geliştirme ve uyum süreleri için harcanan zaman ve tutarların önüne geçilir.

Sanal sekreterlik ile personellerin ihtiyaç duyacağı sigorta, ek ödemeler ve izinler gibi durumlar yaşanmadan tam zamanlı performans sağlanır. Sanal sekreter, çağrı merkezi çalışanı ya da müşteri hizmetleri departmanı görevlerini üstlenebilir. Bahsi geçen çalışma senaryolarında personeller, müşteri hizmetleri görevlilerinden beklenen dönüşler ne ise o dönüşlerin müşteriye aktarılmasını sağlar.

Sanal Sekreter Ile Profesyonelliğe Bir Adım Daha Yaklaşın!

Hedef kitlenizin ve her müşterinizin çağrı merkezi hizmeti alması, müşteri hizmetlerine bağlanması ve iş süreçlerinize dair bilgi edinmesi için sürekli olarak ulaşılabilir olunmasını sağlayan sanal sekreter, gereken durumlarda bu aramaları sizin belirlediğiniz şekilde yönlendirir.

Uzaktan ve telefonla yürütülen bu işlemler, işinde uzman asistan personellerden destek almanızı sağlar, bu nedenle iş yerinize özel çağrı merkezi desteği vermek istediğinizde de sanal sekreter tercih edebilirsiniz. Aktif olunması gereken saatler belirlendikten sonra sanal sekreteriniz sizin için gelen çağrıları alacak uygun görülen senaryoya göre farklı kanallara bağlayacaktır. Bu destek kimi zaman da iş yerinizin müşteri hizmetleri kanalını oluşturmak için kullanılabilir. Tıpkı çağrı merkezi gibi uzaktan yürütülen bu işlemde operasyonel yüklerden muaf olan şirket, hem mali hem de diğer yönlerden avantajlı konuma gelir.

Siz de iş yeriniz için her daim telefonda destek sağlayacak bir asistan, müşteri hizmetleri çalışanı ya da çağrı merkezi çalışanı arıyorsanız, buraya tıklayarak sanal sekreter seçeneğini değerlendirebilir ve bu sayede profesyonelliğe bir adım daha yaklaşabilirsiniz!

Önemli Duyuru

Önemli Duyuru Değerli Adaylarımız, CeyBer firma adımızı kullanarak işe alım yapan ve ücret isteyen kişilere itibar etmeyiniz. Firmamız işe alım süreçlerinde hiçbir şekilde eğitim ücreti

Devamını Oku »

Adıyaman Şubemiz Açıldı

Adıyaman Şubemiz Açıldı CeyBer Çağrı Merkezi Adıyaman Şubesinin Açılışı Hakkında CeyBer olarak 2016 yılında İzmir’de başlattığımız Çağrı Merkezi operasyonumuza Adıyaman şubemiz ile devam ettiğimizi bildirmekten

Devamını Oku »

Beyaz Call Center

İş Ortaklarımız ve Müşterilerimizin Dikkatine Beyazcallcenter.org Websitesi ile İlgili Yakın zamanda fark ettiğimiz üzere Beyazcallcenter.org alan adlı sitede müşterilerimizin yorumları ve websiteğimizin içeriği çalınmıştır.  CeyBer

Devamını Oku »
Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Ceyber.com’u kullanmaya devam ederseniz, Veri ve Çerez Politikasını kabul ettiğinizi varsayarız.