OUTSOURCE ÇAĞRI MERKEZİ HİZMETLERİNİN SUNDUĞU AVANTAJLAR

Şirketlerin son dönemde sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir outsource şirketleri kullanmak… Ki bunun arkasında da azaltılmış maliyetler ve genişletilmiş işgücü gibi güçlü nedenler bulunur. Özellikle outsource şirketleri kullanma seçeneği şirketlere gerek operasyonlarında gerek hedef kitle erişiminde gerekse yeni bir pazara girerken ihtiyaç duydukları esnekliği sağlar. Outsource çağrı merkezi hizmetleri de bunun yaygın bir örneği olarak karşımıza çıkar. Peki nedir bu sistemin şirketlere sağladıkları avantajlar ve kolaylıklar? Gelin 8 başlık altında bunları ele alarak şirket verimliliği üzerindeki etkilerini inceleyelim.

Artan verimlilik

Kimi konularda hizmetlerinizin yeterli olmadığını mı düşünüyorsunuz? Bir outsource çağrı merkezi ile kurmuş olduğunuz ortaklık işletmenizin yüksek eğitimli ve işinde yetkin çalışanları işe almasına yardımcı olur. Bu da tekrarlayan görevlerinizin dahili operasyonlardan maksimum değer elde etmesine ve müşteri hizmetleri faaliyetlerine odaklanmasına olanak tanır. Bu çalışma düzeni ise hem işiniz hem de acenteleriniz için daha yüksek iş verimliliği ve üretkenliği sağlayacaktır.

Ana sorumluluklara odaklanmak

Şirketlerin çoğu, yeni işe başlayan elemanlarına çoklu görev aşılayarak onları tüketme eğilimindendir ne yazık ki… Bu durumda çalışanlar şirketteki ana sorumluluklarına odaklanamadıkları gibi üretkenlikleri de engellenir. Bir outsource çağrı merkezi şirketinden destek almak ise çalışanlarınızın temel görevlerine odaklanmasını sağlar. Örneğin outsource ekibi SSS’leri (Sıkça Sorulan Sorular) yanıtlamakla ilgilenirken, personeliniz daha üst düzey destek amaçlı müşteri sorunlarıyla ilgilenebilir.

Son teknoloji kullanımı

Outsource çağrı merkezi şirketleri, işletmenize ek bir maliyet yaratmaksızın en son teknolojiyi kullanma fırsatı verir. Seçtiğiniz destek şirketi, iş operasyonlarınızı iyileştirmenize yardımcı olacak gerekli ekipmanı sağlayacağı gibi söz konusu avantaj da teknolojiyi daha etkin kullanmanın ve son kullanıcı taleplerini karşılayabilmenin harika bir yoludur.

Düşen maliyetler

Araştırmalara göre, işletmeler “outsource” kullanımı yoluyla yüzde 50’ye varan bir tasarruf sağlar. Outsource çağrı merkezi şirketleri de işletmenize personel alımıyla ilişkili azalan işletme maliyetlerinizden tutun, kullanıcı destek yazılımı, ekipmanı ve altyapısı için daha verimli bir bütçe yaratmanıza kadar pek çok avantaj kazandırır. Bununla beraber pandemi sonrası iş yaşamının değiştiği ve artık “yeni normal”in yaşandığı göz önüne alındığında bu süreçte yaşanabilecek riskler ve aksilikler arasında operasyonunuzun istikrarını da kolayca sağlayabilirsiniz.

Artan müşteri memnuniyeti

Çağrı merkezi hizmetlerinizi bilgili uzmanlara emanet etmek şirketinize neler kazandırır? Tabii ki öncelikle müşterilerinizde şirketiniz hakkında olumlu izlenimler bırakır ve müşterileriniz kendilerini daha değerli hisseder. Outsource çağrı merkezi hizmetleri yanıt sürenizi birkaç dakika içinde iyileştirebildiği gibi aynı zamanda müşterilerinizin aramayı sonlandırma sorununuzu da ortadan kaldırabilir.

7/24 müşteri desteği

Outsource bir çağrı merkezi desteğine sahip olmanın en kritik avantajlarından birisi şirketinizin ulaşılabilirliğini haftanın 7 gününe günün 24 saatine yayabilmenizdir. Sunmuş olduğunuz 24 saatlik hizmet, bir taraftan müşteri memnuniyet oranlarını artıracağı gibi diğer yandan da hizmetleriniz için daha yüksek bir güvenilirlik düzeyi sunar. Ne de olsa fiziksel mağazanızda veya ofisinizde mesai saatleri bittikten sonra bile müşterilerinizin size ulaşabilmesi ve profesyonel temsilcilerle görüşebilmesi şirketinizi “güvenilir” kılacak önemli bir adımdır. Daha da önemlisi, 7/24 erişilebilirliğin küresel bir kitleyi de hedefleme olasılığının da kapısını açabileceğini unutmayın.

İşinde uzman çalışanlar

Müşterilerinizle iletişime girecek ekibin işinde uzman aynı zamanda nazik olmasını istiyorsanız outsource çağrı merkezi hizmetleri, bu noktada taleplerinizi rahatlıkla karşılayabilecektir. Zira bu şirketler, test edilmiş üstelik kanıtlanmış süreçler sunar ve yıllar içinde zaten kapsamlı bir deneyim kazanmıştır. Uzman bir destek ekibi iş hedeflerinizi ve müşteri beklentilerinizi anlama ve markanız için uygun stratejiler önerme yeteneğine de sahiptir. Tüm bunların yanında yetkin bir ekip, şirketinizin arama ihtiyacını azaltacağı gibi bu da size çalışanlarınız için ek eğitim vermeye fırsat yaratır.

Dönemsel çalışma fırsatı


Özel günlerde, yılbaşında ve bayramlarda artan müşteri hizmetleri talebine yetişmekte mi zorlanıyorsunuz? Bu durumda yapmanız gereken belirli dönemlerde “outsource” desteği alarak kendi çalışanlarınızın üzerindeki yükü hafifletmeniz… Böylece müşterilerinizin artan taleplerinize cevap verebileceğiniz gibi kaliteden de ödün vermemiş olursunuz.

Siz de uzman ve profesyonel kadroya sahip Ceyber Çağrı Merkezi ile iletişime geçerek şirketinizde verimliliği ve üretkenliği artırabilir ve maliyetlerinizi düşürebildiğiniz gibi en son teknolojiye de ulaşarak müşterilerinizle kaliteli ve doğru iletişimin kapısını açabilirsiniz.

Önemli Duyuru

Önemli Duyuru Değerli Adaylarımız, CeyBer firma adımızı kullanarak işe alım yapan ve ücret isteyen kişilere itibar etmeyiniz. Firmamız işe alım süreçlerinde hiçbir şekilde eğitim ücreti

Devamını Oku »

Adıyaman Şubemiz Açıldı

Adıyaman Şubemiz Açıldı CeyBer Çağrı Merkezi Adıyaman Şubesinin Açılışı Hakkında CeyBer olarak 2016 yılında İzmir’de başlattığımız Çağrı Merkezi operasyonumuza Adıyaman şubemiz ile devam ettiğimizi bildirmekten

Devamını Oku »

Beyaz Call Center

İş Ortaklarımız ve Müşterilerimizin Dikkatine Beyazcallcenter.org Websitesi ile İlgili Yakın zamanda fark ettiğimiz üzere Beyazcallcenter.org alan adlı sitede müşterilerimizin yorumları ve websiteğimizin içeriği çalınmıştır.  CeyBer

Devamını Oku »
Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Ceyber.com’u kullanmaya devam ederseniz, Veri ve Çerez Politikasını kabul ettiğinizi varsayarız.