EN YENİ 7 ÇAĞRI MERKEZİ TEKNOLOJİSİ

Çağrı merkezi; markaların iletişim içinde bulundukları hedef kitle, kullanıcı ya da paydaşlarıyla elektronik posta, mesaj ve sesli çağrı yolu ile markanın temsilcilerine eriştikleri platformdur. Bu yerler, çağrı gönderen ya da çağrı ileten türde olabilir. Ancak her iki işlevi de gerçekleştiren çağrı merkezi organizasyonları, oldukça sık tercih edilmektedir. Çalışılan alan ve müşterilere sunulmak istenen hizmetin niteliğine bağlı olarak aynı çağrı merkezi oluşumunda farklı teknolojilerden yararlanılabilir. Personel türü home office olan ya da yerinde çalışma sistemi bulunan iş yerleri, birbirinden farklı teknolojilere gereksinim duyar. Dolayısıyla çağrı merkezi teknolojileri tercih edilirken home office ya da ofis çalışanı talep ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır.

1.Yapay Zekâ Ile Çağrı Merkezi Hizmetleri

Yapay zekâ teknolojilerinin çalışma hayatında aktif olarak kullanılması ve home office çalışan sayısının artması ile çağrı merkezi anlayışı şekillenmiştir. Ekip yönetimi, müşteri ilişkileri ve yeni pazarlama stratejileri için geliştirilen çağrı merkezi teknolojileri ise süreç içinde çeşitlenmiştir. Bu gelişmelerin yakından takip edilmesi, yapay zekâ teknolojilerinin çağrı merkezi altyapılarında kullanılması ve home office çalışanlar ile çağrı merkezi yönetiminin ilerletilmesi mümkün hâle gelir.

2.Çok Kanallı Çağrı Merkezi

Günümüzde markalar ve kuruluşlarla iletişime geçilirken kullanıcılara en rahat erişebilecekleri iletişim kanalının sunulması önem taşır. Yalnızca sesli çağrı, elektronik posta ya da otomatik yanıt sistemleri kullanmak yerine müşteri ya da iletişime geçmek isteyen paydaşlarına birden çok iletişim kanalının sunulduğu çok kanallı çağrı merkezi sistemleri, yeni teknolojiler ile kullanıma sunulur. Bu çağrı merkezi teknolojilerinde, alışılmış sesli arama ya da mail iletişiminin yanı sıra günlük hayatta hedef kitlenin en sık kullandığı portallardan faydalanılır. Bu sitem, ayrıca home office çalışanları bulunan iş yerleri için de ekip yönetiminde tercih edilebilir seçenekler arasındadır. Çok kanallı sistemde WhatsApp, sosyal medya kanalları ya da canlı chat gibi popüler uygulamalar tarafından müşteri ilişkileri sağlanır. Bu şekilde hedef kitleye farklı ulaşım seçenekleri sunulurken, iletişimin yüksek hızda gerçekleşmesi ve profesyonel bir çağrı merkezi hizmeti sağlanır. Chat boat, Messenger, WhatsApp ve sesli arama gibi seçeneklerin bulunduğu kanallarda kullanıcıların yanı sıra ekip yönetimi süreçleri de çok kanallı bir şekilde yürütülebilir.

3.Ses Teknolojileri Odaklı Çağrı Merkezi

Farklı kanallar bulunsa da günümüzde hâlâ en popüler çağrı merkezi iletişim yolları arasında sesli aramalar bulunur. Sesli arama sırasında her basamakta canlı yardım alınması ise hem işleyişin daha yavaş olmasını sağlar hem de ekstra personel ve giderler ortaya çıkarır. Bu noktada ekip yönetimi ve müşteri ilişkileri geliştirmede ses teknolojilerinden faydalanılır. Ses duyu analizi sayesinde kullanıcı talepleri yalnızca yapay zekâ tarafından algılanıp çözülebilir ya da yapay zekâ ses analizi ile gelen çağrıyı ilgili birime yönlendirebilir. Algoritma gelen sesin yönlendirmesini kayıtlı veritabanından kullanıcıya ulaştırdığı durumlarda canlı yardıma ve ekstra zaman kullanımına gerek kalmadan çağrı merkezi hizmeti verilir.

4.Bulut Tabanlı Çağrı Merkezi

Bulut sistemleri; ekip yönetimi, müşteri ilişkileri, satış ve pazarlama gibi farklı alanlarda esnek ve şeffaf çalışma ortamı yaratması açısından sıkça tercih edilir. Bu teknolojiden yararlanan çağrı merkezleri ise bir sağlayıcı tarafından ekip yönetimi süreçlerinin geliştirildiği, işletildiği ağ tabanlı çağrı merkezleridir. Donanım ve kurulum maliyetlerinin düşürmesi, home office gibi farklı çalışma yollarına imkân tanıması ve e-posta, canlı yardım, sesli yardım gibi kanalları kullanıcıya sunmasıyla oldukça avantajlı seçenekler arasındadır.

5.Performans Geliştirme Hedefli Çağrı Merkezi Teknolojisi

Her marka, kurum ya da kuruluş çağrı merkezlerinde kullanıcılara ya da paydaşlara destek sağlamanın yanı sıra hizmete yönelik ger dönüşler almayı da hedefler. Performans geliştirme odaklı ortaya konulan teknolojiler ile ses yolu analizi ve davranışsal sinyallerin algılanması mümkün hâle gelir. Yapay zekâ ve kullanılan bu ölçekler ile müşterilerinin konuşma sırasında davranışları analiz edilerek performans geliştirme için bir altyapıya sahip olunur. Hem home office çalışanları bulunan iş yerleri hem de ofis çalışanlarının ekip yönetimi süreçleri için uygun teknolojilerdir.

6.Ses Metin Ve Metin Ses Dönüşümü

Sesli çağrı merkezi hizmetlerinde sesin algılanması ve metne dökülebilmesi önem taşır. Aynı şekilde yazılı çağrı merkezi kanallarında metinden sese dönüşüm gerçekleştirilmesi gerekir. Bu şekilde, belirli kelimeler kullanımında alarm üretme senaryoları devreye girer. Aynı anda hem çağrı merkezi temsilcisi güvenliği hem de kullanıcı güvenliği için önemli bir fonksiyondur. Çağrı merkezleri ekip yönetimi süreçlerinde ve yapay zekâ altyapılı otomatik senaryo kullanımında; ekstra güç ve personel gerekliliği ortadan kalkar.

7.Dış Arama Ve Değerlendirme Aramaları

Outbound çağrı merkezlerinde pazarlama, satış ya da tanıtım faaliyetleri yürütüldüğü gibi anket, randevu onayı, değerlendirme faaliyetleri gibi durumlar için de aramalar yapılır. Bu gibi aramalarda yapay zekâ ya da algoritma tarafından verilen değerlendirme puanları ve onay işlemleri hesaplanır. Değerlendirme almak için görevlendirilen bir sanal anketör ya da randevu onayı alan sanal asistan ihtiyacı, bu şekilde ortadan kalkar. Ekstra fiziki koşul oluşturma ya da personel gerekliliğini azalttığı için bu teknolojiler oldukça faydalıdır.

Profesyonel Çağrı Merkezi Hizmetleri

Siz de kullanıcılarınızın, hedef kitlenizin, müşterilerinizin ya da paydaşlarınızın çağrı merkezi donanımları aracılığıyla markanız veya kurumunuz hakkında bilgi almasını sağlamak için bu teknolojilerden yararlanabilirsiniz. Tanıtım, yardım, destek ve değerlendirme amaçlı oluşturulan bu hizmetler aracılığıyla müşteri beklentilerini analiz edebilir, hedef kitlenizin satın alma davranışlarını analiz edebilir, satın alma öncesinde veya sonrasında oluşabilecek soru ve sorunların ne olduğu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Kurum portföyünüze uygun teknolojilerin belirlenmesi, düşük maliyetlere profesyonel hizmet sağlanması için buraya tıklayın!

Önemli Duyuru

Önemli Duyuru Değerli Adaylarımız, CeyBer firma adımızı kullanarak işe alım yapan ve ücret isteyen kişilere itibar etmeyiniz. Firmamız işe alım süreçlerinde hiçbir şekilde eğitim ücreti

Devamını Oku »

Adıyaman Şubemiz Açıldı

Adıyaman Şubemiz Açıldı CeyBer Çağrı Merkezi Adıyaman Şubesinin Açılışı Hakkında CeyBer olarak 2016 yılında İzmir’de başlattığımız Çağrı Merkezi operasyonumuza Adıyaman şubemiz ile devam ettiğimizi bildirmekten

Devamını Oku »

Beyaz Call Center

İş Ortaklarımız ve Müşterilerimizin Dikkatine Beyazcallcenter.org Websitesi ile İlgili Yakın zamanda fark ettiğimiz üzere Beyazcallcenter.org alan adlı sitede müşterilerimizin yorumları ve websiteğimizin içeriği çalınmıştır.  CeyBer

Devamını Oku »

Adaylarımıza Önemli Uyarı

Değerli adaylarımız,
 
CeyBer firma adımızı kullanarak işe alım yapan, WhatsApp üzerinden kişisel veri ve ücret isteyen kişilere lütfen itibar etmeyiniz. Firmamız işe alım süreçlerinde ve sonrasında hiç bir şekilde eğitim ücreti talep etmemektedir.
 
İş ilanlarımız Secret CV, Kariyer.Net ve Indeed platformlarındadır. Bunların dışında herhangi bir platformda yer almamaktayız.
 
Farklı firma ismi ile ilan açılıp, sonrasında marka ve ismimizi kullanarak işe alım işlemleri altında bilgi paylaşımı yapıldığı bilgisi tarafımıza ulaşmış olup, ilgili şahıslar adına savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur.
 
CeyBer firma isminin dışında iş ilanı ve kişilere itibar etmeyip, kişisel verilerinizi paylaşmayınız. Bu durum ile karşılaşmanız halinde firmamızla [email protected] veya 0(552) 552 0375 numaralı WhatsApp hattımızdan iletişime geçip bizleri haberdar etmenizi önemle rica ederiz.
 
Saygılarımızla,
CeyBer
Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Ceyber.com’u kullanmaya devam ederseniz, Veri ve Çerez Politikasını kabul ettiğinizi varsayarız.