CEYBER'İN ADIYAMAN'DAKİ ÇAĞRI MERKEZİYLE SAĞLAYACAĞI İSTİHDAM

2016 yılında İzmir’de kurulan ve 1000’in üzerindeki seat kapasitesiyle e-ticaretten lojistiğe farklı sektörlere çağrı merkezi hizmeti sunan CeyBer, önümüzdeki yıl içerisinde Doğu Anadolu bölgesinde bir çağrı merkezi açmayı planlıyor. Farklı illerde yapılan fizibilite çalışmaları sonunda Adıyaman’ı belirleyen CeyBer’in bu seçiminin arkasında özellikle ilin eğitim (üniversite), ulaşım ve hava koşulları ayrıca çevre illerin mesafe eşitliği gibi özellikleri bulunuyor. Özellikle Adıyaman’ın sahip olduğu eğitimli ve genç nüfusun varlığı bu tercihte kritik bir rol oynuyor.

Genç nüfusun gözdesi

Çağrı merkezi sektörü için genç nüfus oldukça önemli ve bu sektör, çoğunlukla gençlerin istihdam edildiği dinamik bir yapı olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle 18-24 yaş ile 25-29 yaş arasındaki genç nüfusun çağrı merkezlerindeki istihdam oranı hızla artıyor. Nitekim, Çağrı Merkezleri Derneği’nin Türkiye Çağrı Merkezi 2020 Raporu’na göre çağrı merkezlerinde çalışan müşteri temsilcisi profilinde yaş ortalamasının 27 olduğu görülüyor. 2006 yılında kurulmuş olan Adıyaman Üniversitesi’nde 15 bini aşkın öğrencinin eğitim görmesi de şehrin bu alandaki potansiyelini ortaya koyuyor.

Kalıcı ve istikrarlı istihdam

Çağrı merkezlerinin en büyük sorunlarının başında personelin işi sürekli bir iş olarak görmemesi geliyor. Nitekim yapılan araştırmalar çağrı merkezinde çalışanların yüzde 50’sinin çeşitli nedenlerle 1 yıl dolmadan işten ayrıldığını gösteriyor. Özellikle iş kollarının çeşitlendiği büyük şehirlerde bulunan çağrı merkezlerinde bu sorun daha büyük sıkıntılar yaratabiliyor. Zira her yeni eleman alımından sonra personellere 45 günlük işe hazırlık eğitimleri verildiğinden dolayı şirketler, çalışanların istikrarsızlığından dolayı maddi kayıplara uğrayabiliyor. Bu nedenle Anadolu’da bulunan çağrı merkezleri bir yandan eğitimli genç nüfusu bünyesinde toplarken diğer yandan da çalışanların istikrarını sağlayabiliyor. Böylece çağrı merkezi bünyesindeki müşteri temsilcilerinin belirli bir süre yetişip işlerinde yükselebilmeleri mümkün olabiliyor. Bu da beraberinde kalıcı ve istikrarlı istihdamı beraberinde getiriyor.

İl dışına göç engelleniyor

Aynı zamanda Adıyaman gibi Anadolu şehirlerinde çağrı merkezi şirketleri tarafından verilecek eğitimler ve farklı uygulamalarla ev hanımları ile engelliler gibi dezavantajlı grupların da istihdamı sağlanabiliyor. Gerek şehirlerin altyapılarının yetersiz olması gerekse de diğer sosyal nedenlerden dolayı ekonomik yaşama daha az katkı sağlayabilen engelliler ve dezavantajlı gruplar, çağrı merkezlerinin sunduğu home agent (evden çalışanlar) sistemi ile beraber hem sosyal hayata katılabiliyor hem de sürekli bir gelir elde etmiş oluyor. Aynı şekilde ofis ortamında çalışma imkânı arayanlar için çağrı merkezi sektörü ideal bir tercih olarak karşımıza çıkıyor. Zira çağrı merkezlerinin sunduğu bu şartlarda çalışmak isteyen gençlerin il dışına olası göçünün önüne geçiliyor ve böylece bölgenin kalkınmasına katkı sağlanıyor.

Önemli Duyuru

Önemli Duyuru Değerli Adaylarımız, CeyBer firma adımızı kullanarak işe alım yapan ve ücret isteyen kişilere itibar etmeyiniz. Firmamız işe alım süreçlerinde hiçbir şekilde eğitim ücreti

Devamını Oku »

Adıyaman Şubemiz Açıldı

Adıyaman Şubemiz Açıldı CeyBer Çağrı Merkezi Adıyaman Şubesinin Açılışı Hakkında CeyBer olarak 2016 yılında İzmir’de başlattığımız Çağrı Merkezi operasyonumuza Adıyaman şubemiz ile devam ettiğimizi bildirmekten

Devamını Oku »

Beyaz Call Center

İş Ortaklarımız ve Müşterilerimizin Dikkatine Beyazcallcenter.org Websitesi ile İlgili Yakın zamanda fark ettiğimiz üzere Beyazcallcenter.org alan adlı sitede müşterilerimizin yorumları ve websiteğimizin içeriği çalınmıştır.  CeyBer

Devamını Oku »
Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Ceyber.com’u kullanmaya devam ederseniz, Veri ve Çerez Politikasını kabul ettiğinizi varsayarız.