CEYBER'DEN ANADOLU AÇILIMI: ADIYAMAN ÇAĞRI MERKEZİ KURULUYOR

Türkiye’de çağrı merkezi sektörü ve bu alana yapılan yatırımların sayısı giderek büyüyor. Yatırımların sayısının ve büyüklüğünün hızlı artması yanında coğrafi anlamda çeşitlilik göstermesi de aslında dikkat çeken bir nokta… Şöyle ki; çağrı merkezlerinin Türkiye genelindeki dağılımına bakıldığında artık her ilde en az bir çağrı merkezi yatırımı bulunuyor. Bununla birlikte Çağrı Merkezleri Derneği’nin yayınladığı Türkiye Çağrı Merkezi Pazarı 2019 Araştırması’nın sonuçlarına göre; üç büyük şehrin dışında kalan Anadolu illerindeki istihdam oranının yüzde 51 olarak gerçekleştiği görülüyor.

Aynı şekilde Doğu ve Güneydoğu Anadolu şehirleri çağrı merkezi sektöründeki payını dikkate değer bir şekilde arttırıyor. Nitekim, hammadde kaynaklarına ve pazara uzak olduğundan sanayisinin gelişmediği, işsizliğin yoğun olduğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da çağrı merkezleri istihdamda önemli bir açığı kapatmaya başlamış durumda… Tabii bunda büyük şehirlerdeki kira, ulaşım, iş gücü maliyetlerinin fazlalığı, trafik sıkıntısı gibi sebepler bulunurken aynı zamanda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütmekte olduğu “Cazibe merkezleri programı”nın da büyük etkisi yatıyor. Görece az gelişmiş bölgelerdeki yatırım ortamını canlandırarak istihdam, üretim ve ihracat artışı yoluyla bölgeler arası gelişmişlik farklarını azaltmak amacıyla, özel sektör yatırımlarını desteklemeye yönelik olarak uygulanan programın kapsamında çağrı merkezleri destek paketi de bulunuyor.


Son yıllarda Adıyaman’da da sayıları artan çağrı merkezleri istihdama önemli bir katkı sağlıyor. Özellikle şehir tekstil sanayisinin güçlü olduğu öte yandan bunun dışında öne çıkan bir sanayisi olmadığı için çağrı merkezi sektörü açısından gözde bir lokasyon haline geldi. İşkur’un 2020 yılına ait verilerine göre Adıyaman’da çağrı merkezi sektörü istihdamı 1300-1500 kişi arasında iken gelecek yıllarda bu sayının 2 binin üzerine çıkması bekleniyor. 2016 yılında İzmir’de kurulan ve 1000’in üzerindeki seat kapasitesiyle e-ticaretten lojistiğe farklı sektörlere çağrı merkezi hizmeti sunan CeyBer’ın da şirket politikaları doğrultusunda 2022 yılında Doğu Anadolu içinde bir adet şube hedefi bulunuyor. Bu kapsamda Adıyaman ili belirlenmiş olup bu seçimde özellikle ilin eğitim (üniversite), ulaşım ve hava koşulları ayrıca çevre illerin mesafe eşitliği gibi özellikleri ön plana çıkıyor.

Ceyber, marka bilinirliği açısından Marmara ve Ege bölgesinde yapmış olduğu proje ve istihdamları Doğu Anadolu bölgesinde aynı hız aynı kalite ve aynı büyüklükte istihdam ile sağlamanın CeyBer ailesinin “Mutlu çalışan Mutlu müşteri” prensibine de katkı sağlayacağına inanıyor.

Önemli Duyuru

Önemli Duyuru Değerli Adaylarımız, CeyBer firma adımızı kullanarak işe alım yapan ve ücret isteyen kişilere itibar etmeyiniz. Firmamız işe alım süreçlerinde hiçbir şekilde eğitim ücreti

Devamını Oku »

Adıyaman Şubemiz Açıldı

Adıyaman Şubemiz Açıldı CeyBer Çağrı Merkezi Adıyaman Şubesinin Açılışı Hakkında CeyBer olarak 2016 yılında İzmir’de başlattığımız Çağrı Merkezi operasyonumuza Adıyaman şubemiz ile devam ettiğimizi bildirmekten

Devamını Oku »

Beyaz Call Center

İş Ortaklarımız ve Müşterilerimizin Dikkatine Beyazcallcenter.org Websitesi ile İlgili Yakın zamanda fark ettiğimiz üzere Beyazcallcenter.org alan adlı sitede müşterilerimizin yorumları ve websiteğimizin içeriği çalınmıştır.  CeyBer

Devamını Oku »
Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Ceyber.com’u kullanmaya devam ederseniz, Veri ve Çerez Politikasını kabul ettiğinizi varsayarız.