ÇAĞRI MERKEZİNDE İŞ BULMANIN İPUÇLARI

2020 yılında pazar büyüklüğü 339.4 milyar dolar olarak tahmin edilen küresel çağrı merkezi sektörünün 2027 yılında 496 milyar dolara ulaşması beklenirken; 2020-2017 yılların arasında da yüzde 5.6’lık bir büyüme gerçekleştireceği tahmin ediliyor. Sektör bu denli hızlı büyüyedursun; çağrı merkezinde çalışacak eğitimli ve nitelikli eleman arayışı da hız kesmeden devam ediyor. Siz de kariyer yolculuğunuza bu sektörden başlamak istiyorsanız beraberinde getireceğiniz bir takım yetkinlik ve beceriler hem sektöre hızlı bir giriş yapmanızı sağlayacak hem de şirket içerisindeki yükselişinizi hızlandıracaktır. İşte bir çağrı merkezinde işe girmek için bazı yararlı ipuçları…

Dilde akıcılığınızı geliştirin

Çağrı merkezi işleri, büyük ölçüde müşterilerinizle ne kadar iyi konuşabildiğinize ve onları ne kadara iyi anlayabildiğinize bağlıdır. Böyle bir rolde başarılı olmak için dilde akıcı olmak oldukça önemli bir kriter olarak karşımıza çıkar.

Bilgisayar okuryazarlığı oluşturun

Bir çağrı merkezi temsilcisinin günlük işinde aramaları yanıtlamak, şikayetleri kaydetmek ve veri tabanları oluşturmak için bilgisayar tabanlı araçlar kullanması gerekir. Bu nedenle bir çağrı merkezine katılmadan önce bilgisayar kullanımı konusunda belirli bir düzeyde yetkinlik şarttır.

İletişim becerilerinizi geliştirin

Bir çağrı merkezindeki müşteri temsilcisinin işi sadece sabit bir senaryoyu takip etmek değildir. Gerçek dünyada, müşteri temsilcisinin hattın diğer ucundaki müşteriyi dinlemesi ve olumlu yanıt verebilmesini sağlamak için zekâsını kullanması gerekir. Bunun için konuşma, dinleme, konuşma ve müzakere gibi beceriler bir müşteri temsilcisinde mutlaka bulunması gereken özellikler arasındadır.

Satışta deneyim kazanın

Satış, müşteriyle yüzleşme ve etkili iletişim konularında deneyim aynı zamanda temel beceriler kazanmak için iyi bir alandır. Her ne kadar tele satış elemanı olarak işe alınmamış olsanız bile, bu beceriler çalıştığınız çağrı merkezinde pozisyonunuz ne olursa olsun size yol gösterecektir.

Mesleki sertifikalar edinin

Kendinizi bir çağrı merkezinde daha arzu edilen bir aday haline getirmenin en etkili yollarından bir tanesi ilgili nitelikleri edinmektir. Telefonla pazarlama, satış, müşteri desteği gibi farklı alanlarda kısa vadeli sertifika kurslarını veya çevrimiçi bir modülü tamamlayabilirsiniz. Söz konusu mesleki sertifikalar hem CV’nize değer katacak hem de şirketi yetenekleriniz konusunda ikna edecektir.

Önemli Duyuru

Önemli Duyuru Değerli Adaylarımız, CeyBer firma adımızı kullanarak işe alım yapan ve ücret isteyen kişilere itibar etmeyiniz. Firmamız işe alım süreçlerinde hiçbir şekilde eğitim ücreti

Devamını Oku »

Adıyaman Şubemiz Açıldı

Adıyaman Şubemiz Açıldı CeyBer Çağrı Merkezi Adıyaman Şubesinin Açılışı Hakkında CeyBer olarak 2016 yılında İzmir’de başlattığımız Çağrı Merkezi operasyonumuza Adıyaman şubemiz ile devam ettiğimizi bildirmekten

Devamını Oku »

Beyaz Call Center

İş Ortaklarımız ve Müşterilerimizin Dikkatine Beyazcallcenter.org Websitesi ile İlgili Yakın zamanda fark ettiğimiz üzere Beyazcallcenter.org alan adlı sitede müşterilerimizin yorumları ve websiteğimizin içeriği çalınmıştır.  CeyBer

Devamını Oku »
Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Ceyber.com’u kullanmaya devam ederseniz, Veri ve Çerez Politikasını kabul ettiğinizi varsayarız.