ÇAĞRI MERKEZİ MARKANIZA NE SAĞLAR?

Çağrı merkezi hizmeti, modern markalar için hem müşteri memnuniyeti hem de pazarlamada başarı sağlamak açısından büyük bir gerekliliktir. Müşterilerin ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgilendirilmesi, şikayet veya isteklerinin markaya ulaşması için çağrı merkezi sistemi en kullanışlı araçlardan biridir. Firmaların satış yapabilmeleri ve kâr elde edebilmeleri için de etkili çalışan bir çağrı merkezine sahip olmaları önem taşır. Bu noktada sistemin hem teknik özellikleri hem de marka ile ilgili olumlu algıyı artıracak müşteri ilişkileri stratejilerini içermesi gerekir.
Modern pazarlama stratejilerinin en belirgin özelliklerinden biri, müşterinin satışın gerçek bir parçası hâline getirilmesidir. Modern pazarlamada müşteri ilişkileri birebir olacak şekilde doğrudan kullanıcıların deneyimleri üzerinden gerçekleştirilir. Ürün ya da hizmet ile ilgili soru ve görüşlerin alınması, kullanıcı deneyimlerinin keşfedilmesi; ürün ile ilgili sorunların giderilmesi gibi konularda etkin çalışan bu sistemler son derece efektif çözümler sunar.

Avantajları Nelerdir?

Müşteri ilişkileri kapsamında kullanıcıların memnuniyetinin sağlanması, markalar için uzun süreli büyümenin ve karlılığın ilk anahtarlarından biridir. Bu noktada müşteri memnuniyetini sağlamanın en etkili yollarından biri onların ürün ve hizmetler ile ilgili görüşlerini dikkate almak ve çözüm sağlamaktır. Çağrı merkezi günümüzde markaların kullanıcılara çözümler sunmak ve kullanıcı deneyimlerini iyileştirmek için tercih ettikleri en etkili araçlar olarak öne çıkar. Telefon üzerinden müşteri ve marka temsilcileri ile iletişim kurulmasını sağlayan çağrı merkezleri, iki taraf için de son derece işlevseldir. Bu merkezlerin markalara sağladığı diğer avantajlar ise şunlardır:
Pazarlama faaliyetlerini kolaylaştırır.
Hedef müşteri kitlesine ulaşmak için markaya alan yaratır.
Ürün ve hizmetler ile ilgili olumlu ya da olumsuz geri dönüşlerin doğrudan müşteriler tarafından iletilmesini mümkün kılar.
Satış sonrası hizmetlerde kalitenin artırılmasına yardımcı olur.
Müşteri ilişkileri ve marka güveni konusunda firmaya kullanışlı bir alan yaratır.
Çağrı merkezleri, markalara sağladığı kadar müşteri kitleleri için de avantaj sağlar. Özellikle kullanıcıların ürünler ile ilgili diledikleri pek çok bilgiye kolayca erişebilmeleri satış ve pazarlama açısından bir devrim niteliği taşır. Genel olarak çağrı merkezi sistemlerinin müşterilere sağladığı avantajları ise şu şekilde sıralayabiliriz:
Ürün ya da hizmetin nasıl kullanılacağına dair ayrıntılı olarak bilgi almayı mümkün kılar.
Üründen memnun kalınmadığı durumları markaya doğrudan iletebilme şansı sunar.
Ürün ya da hizmetin kullanılamadığı durumlarda kısa sürede çözüme ulaşmak için en kestirme yollardan biridir.
Anket gibi çalışmalar sayesinde marka ile ilgili genel görüş bildirmek mümkündür.

Çağrı Merkezi İle Etkili Pazarlama Stratejileri Nasıl Oluşturulur?

Çağrı merkezi, büyük oranda satış sonrası hizmetlere odaklanan bir araç gibi görünse de aslında pazarlama için markalara çok daha fazla fırsat sunar. Bu noktada söz konusu merkezler; teknik ve iletişimsel açıdan doğru bir biçimde planlanmalı, stratejiler doğru bir biçimde hayata geçirilmelidir.
Müşteri ilişkileri; modern pazarlamada ürünün satılması ile sona ermez. Aksine satış sonrası süreçler günümüzde markaların tercih edilmesi için en önemli etkenlerden biri hâine gelmiştir. Bununla birlikte müşterilerin satın almaya ikna olması da çağrı merkezlerinin kaliteli hizmetleri ile mümkündür. Doğru bir çağrı merkezi uygulaması, satılan ürün ve hizmetler ile ilgili müşteri dönüşlerini sağladığı gibi yeni ürün ve hizmetlerin satılması için markaya alan yaratır. Peki, bu kanal ile pazarlama ve satış faaliyetlerini geliştirmek için yapılması gerekenler nelerdir? Söz konusu unsurları şu şekilde sıralayabiliriz:
Çağrı merkezi çalışanlarının iletişim gücünün yüksek olmasına özen gösterin.
Marka dilini yansıtan ve müşterilerde olumlu bir algı yaratacak olan kalıp metinler kullanmayı tercih edin.
Sistemi kategorilendirin ve bu kategoriler içinde mutlaka gelecek ürünler ile ilgili kısımlara da yer verin.
Birbirini tamamlayan ya da destekleyen ürünlerin tanıtımı konusunda mutlaka çağrı merkezi iletişiminden faydalanın.
Müşteri ilişkilerini ön planda tutarak her zaman kaliteli hizmet sunmayı hedefleyin.
Çağrı merkezi stratejilerinizi ne kadar doğru belirlerseniz, pazarlama alanındaki başarınız da o kadar artacaktır. Ancak çağrı merkezi kullanımında teknik sorunların yaşanmaması ve kullanışlı bir sistem ile çalışmak, başarınızı etkileyecek en önemli unsurlardan biridir. Bu nedenle sistemi sorunsuz çalışacak biçimde belirlemelisiniz.

Kullanışlı Bir Çağrı Merkezi Ile Markanızı Nasıl Büyütürsünüz?

Çağrı merkezi sisteminin doğru çalışması, müşteri hizmetlerini en doğru biçimde gerçekleştirmenin anahtarını markalara sunar. Bu noktada günümüzde bulut sistemler ve etkili çağrı merkezi ağları oldukça yaygındır. Müşteri temsilcileri arasındaki iletişimi sağlayan ve müşterilerin kısa sürede en az eforla diledikleri konu ile ilgili çözüme ulaşabilmelerini sağlayan sistemler, bu aşamada oldukça dikkat çekicidir. Doğru çalışmayan bir çağrı merkezi sistemi; müşteri ilişkilerinde olumsuz bir algının da ortaya çıkmasına neden olabilir. Müşteri ile iletişimde çağrı merkezi temsilcileri kadar sistemin doğru çalışması da etkilidir. Aktarma sürelerinin kısalığı, müşterilerin kısa sürede diledikleri departman ile iletişime geçebilmelerine olanak sağlayan akıcı sistemler, başarı sağlamanın etkili çözümlerini markalara sunar.

Kuracağınız etkili sistem ile markanız ve müşterilerinizle ilgili tüm süreçleri en etkili biçimde yönetme şansınız bulunur. Bu hizmetin tarafınıza sağlayacağı kurumsallık ve güçlü müşteri ilişkileri, kullanıcıların markaya sadakatini artırmada ve yeni kullanıcılara daha kolay ulaşmanızda size yardımcı olur. Sorunsuz bir çağrı merkezi deneyimi sunmak, müşterilerinizin kullanıcı deneyimlerini özelleştirmenin yanı sıra pazarlama ve satış alanında da elinizi güçlendirir. Etkili bir çağrı merkezi kullanım deneyimi ile piyasadaki rakiplerinizin de önüne kolayca geçme şansına sahip olabilirsiniz. Siz de buraya tıklayarak markanızı büyütmek ve gerek pazarlama gerek satış sonrası hizmetler kapsamında daha fazla kişiye ulaşmak için konusunda uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Marka kimliğini oluştururken müşteri memnuniyetinin sağlanması marka imajı için en önemli etmendir çünkü sunulan hizmetten veya satın alınan üründen memnun olamayan müşteriler yaptıkları şikayet ve yaydıkları kulaktan kulağa kötü söylemler marka imajını negatif bir şekilde etkilemektedir. Tam da bu noktada müşteri tarafından yaşanan bu kötü deneyimi çözümleme aşamasında etkin bir şekilde görev alması gereken birim çağrı merkezi içerisinde kurulur.

Şirketlerin müşteri destek hattında sunulan kalite ne kadar artarsa aynı oranda marka kimliğinin güvenirliği artmış olur. Ayrıca bu artış dolaylı olarak markanın imajını da geliştirir. Bu hizmetler hem satış öncesi kampanya sunumu ve hatırlatıcılarla müşteri üzerinde markanın kimlik tanıtımı gerçekleşmesini sağlar hem de satış sonrasında müşterilerin yaşamakta oldukları sorunları kolaylıkla çözüme kavuşturulmasını sağlar. Back office, müşteri kazanımı ve müşteri hizmetleri servisleri ile profesyonel çözümler sunan Ceyber, tutarlı ve ölçülebilir bir başarı için sizi bekliyor.

Önemli Duyuru

Önemli Duyuru Değerli Adaylarımız, CeyBer firma adımızı kullanarak işe alım yapan ve ücret isteyen kişilere itibar etmeyiniz. Firmamız işe alım süreçlerinde hiçbir şekilde eğitim ücreti

Devamını Oku »

Adıyaman Şubemiz Açıldı

Adıyaman Şubemiz Açıldı CeyBer Çağrı Merkezi Adıyaman Şubesinin Açılışı Hakkında CeyBer olarak 2016 yılında İzmir’de başlattığımız Çağrı Merkezi operasyonumuza Adıyaman şubemiz ile devam ettiğimizi bildirmekten

Devamını Oku »

Beyaz Call Center

İş Ortaklarımız ve Müşterilerimizin Dikkatine Beyazcallcenter.org Websitesi ile İlgili Yakın zamanda fark ettiğimiz üzere Beyazcallcenter.org alan adlı sitede müşterilerimizin yorumları ve websiteğimizin içeriği çalınmıştır.  CeyBer

Devamını Oku »
Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Ceyber.com’u kullanmaya devam ederseniz, Veri ve Çerez Politikasını kabul ettiğinizi varsayarız.