ÇAĞRI KALİTENİZİ GELİŞTİRMEK İÇİN 5 TAVSİYE

Çağrı merkezleri günümüzde müşteri memnuniyeti sağlamak ve satışlarda başarı yakalamak için en etkili araçlardan biri hâline gelmiştir. Ürün ve hizmetler ile ilgili müşteri görüşlerinin alınması, kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesi, marka ve ürünler ile ilgili kullanım çözümlerinin üretilmesi gibi noktalarda çağrı merkezi oldukça kullanışlıdır. Bununla birlikte hem müşteri hem de marka için çağrı merkezi deneyimini güçlendirmenin çeşitli püf noktaları bulunur. Bu püf noktaları uygulandığında hem müşterinin ürün ve hizmet ile ilgili dilediği çözüme kolayca ulaşması mümkün hâle gelir hem de markanın sektördeki prestiji olumlu biçimde değişiklik gösterir. Çağrı merkezinde kalite yönetimi gerçekleştirerek, firmanız için oldukça etkili avantajlar elde edebilirsiniz. İşte, çağrı kalitenizi geliştirmek ve müşterilerinize daha etkili bir çağrı merkezi hizmeti sunmak için göz önünde bulundurmanız gereken 5 önemli tavsiye!

Müşteri İlişkileri Ve İletişim Noktasına Odaklanın!

Çağrı merkezinde kalite yönetimi gerçekleştirmek için dikkat edilmesi gereken ilk nokta, doğru iletişim kanallarının tespit edilmesidir. Müşteri ilişkileri iyileştirme çalışmalarının tüm aşamalarında olduğu gibi çağrı merkezi yönetiminde de doğru iletişim hem pazarlama hem de satış için markaya büyük bir avantaj sağlar. Çağrı merkezi kalite yönetiminde iyileştirme sağlamak için marka dili ve marka iletişiminizi güçlendirmeyi ihmal etmemeniz gerekir. Müşteri ile kurulan ilişkilerde belirgin ve markaya has bir yaklaşım belirlemek, markaya özel ve müşteri ile marka arasında bağ kuracak ifade biçimlerine yer vermek, doğru iletişim için göz önünde bulundurulacak ilk unsurlardan biridir. Bunun dışında güçlü iletişim için markanın yapması gereken diğer uygulamalar ise şunlardır:
Çağrı merkezinde temsilcilerin müşterilerle doğru iletişim kurabilecek yetenek ve donanıma sahip olduğundan emin olun.
Muhtemel sorunlara karşı alternatif çözümler üretin.
Çağrı merkezinde kalite yönetimi noktasında her zaman ikinci bir plana sahip olun ve müşteri ilişkilerinde meydana gelen değişiklikler hâlinde bu planları devreye sokun.
Hedef kitlenizi tanıyın ve hedef kitleye yönelik bir iletişim dili oluşturun.
Müşterilerin beklentilerini iyi analiz edin ve çağrı merkezi kapsamında bu beklentilerin karşılanabileceğinden emin olun.
Ürün ve hizmetler ile ilgili kullanıcı deneyimlerini çağrı merkezi aşamasına gelmeden önce tespit edin.
Hizmet ya da ürünle ilgili sorunların çözüme kavuşturulması noktasında daima birden fazla yol bulun ve müşterilerinize kolaylık sağlayın.
Çağrı merkezinde kalite yönetimi gerçekleştirirken iletişim konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise müşterilere genel olarak saldırgan olmayan bir tavırla yaklaşmaktır. Aksi hâlde marka prestiji kötü etkilenebileceği gibi müşteri kayıpları yaşamak da söz konusu olabilecektir.

Etkili Ve İşlevsel Bir Çağrı Merkezi Ağı Kurun!

Çağrı merkezinde kalite yönetimi uygulayabileceğiniz bir diğer tavsiye ise etkili bir sistem kurmaktır. Günümüzde çağrı merkezleri pazarlama ve satış noktasında markalara ve müşterilere en çok avantaj sağlayan kanallardan biridir. Müşterilerin ürünler ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabilme özgürlüğüne sahip olması, modern pazarlama açısından oldukça olumlu bir gelişme olarak karşılanır. Bununla birlikte sistemli bir biçimde çalışmayan bir çağrı merkezi, müşterilerin gözünde marka için olumsuz bir algının ortaya çıkmasına da neden olabilir. Bu sorun ile karşılaşmamak için çağrı merkezinde kalite yönetimi kapsamında çeşitli iyileştirmeler yapmak büyük önem taşır. Bu iyileştirmelerden en önemlisi ise sistemin işlevsel ve etkili bir biçimde çalıştığından emin olmaktır. İşlevsel bir çağrı merkezi sisteminin özellikleri şu şekilde sıralanabilir:
Müşterilere kısa yoldan markaya ulaşma imkanı sunar.
Markaya ait ürün ya da hizmetler ile ilgili müşteriye aradığı bilgi ve çözümü kısa sürede sağlar.
Uzun bekleme süreleri, aktarmalarda karışıklıklar ve iletişim kopukluklarına olanak vermez.
Müşterinin vakit kaybı yaşadığını hissetmeyeceği bir ortam sunar.
Müşteriye anlık olarak çözüm sağlar.

Çağrı Merkezinde Kalite Yönetimi Anlayışını Kalıcı Hâle Getirin!

Pazarlama ve satış rakamlarında olumlu gelişmeler yakalamak için çağrı merkezinde kalite yönetimi uygulamaları olmazsa olmazdır. Bu kalite yönetimi uygulamalarının kalıcı ve etkili olması ise çağrı kalitenizi artırmak için oldukça etkili bir seçimdir. Güncel teknolojilerin hızla değiştiği göz önüne alınacak olursa çağrı merkezlerinde uygulanan stratejilerin de sürekli olarak güncellenmesi ve geliştirilmesi gerekir. Bu gelişmenin sağlanabilmesi ise çağrı merkezinde kalite yönetimi bakımından firmanın kararlı bir yol izlemesine bağlıdır. Yani; markanın kendini geliştirebilmesi için çağrı merkezi sistemine her dönemde ve her alanda özel bir çalışma alanı yaratması gerekir. Müşterilere kısa yoldan markaya ulaşma imkanı sunar.
Markaya ait ürün ya da hizmetler ile ilgili müşteriye aradığı bilgi ve çözümü kısa sürede sağlar.
Uzun bekleme süreleri, aktarmalarda karışıklıklar ve iletişim kopukluklarına olanak vermez.
Müşterinin vakit kaybı yaşadığını hissetmeyeceği bir ortam sunar.
Müşteriye anlık olarak çözüm sağlar.

Bulut Teknolojiler İle Tanışın!

Çağrı merkezinde kalite yönetimi yapmak için tercih edebileceğiniz en güncel sistemler kuşkusuz ki bulut sistemlerdir. Bulut sistemler firmaların online yollarla çağrı merkezi yönetimi yapabilmelerini mümkün kılar. Marka ve temsilci, müşteri ve marka arasındaki iletişim kalitesini büyük oranda artıran bulut sistemler aynı zamanda çağrı merkezi kapsamına alınan çözüm süreçlerini de oldukça kolaylaştırır. Dijital olarak birkaç hamle ile pek çok sorunun çözümünün sağlanmasına olanak tanıyan bulut sistemler, özellikle son dönem çağrı merkezleri için kalitenin yükseltilmesine büyük bir katkı sağlamıştır. Siz de çağrı merkezinizi geliştirmek ve çağrı kalitenizi artırmak için bulut sistemleri kullanmayı deneyebilirsiniz.

Çağrı Merkezi Kalite Yönetimine Profesyonel Yaklaşın!

Pek çok konuda olduğu gibi çağrı merkezinde kalite yönetiminde de profesyonel bir yaklaşım sergilemek oldukça önemlidir. Bu nedenle çağrı kalitenizi artırmak için uzmanlardan destek ve danışmanlık almak son derece etkili bir seçenektir. Çağrı merkezi sistemlerinin yönetilmesi, teknik yapıların iyileştirilmesi, sistemlerin teknolojik gelişmelere göre güncellenmesi gibi konularda mutlaka uzman görüşüne başvurun ve çalışmalarınızı profesyonellere güvenerek gerçekleştirin. Böylece kısa sürede çağrı kalitenizi yükseltebilir, müşterileriniz ile sorunsuz iletişime geçerek pazarlama ve satış alanında başarı yakalayabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi ve uzman desteği için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Önemli Duyuru

Önemli Duyuru Değerli Adaylarımız, CeyBer firma adımızı kullanarak işe alım yapan ve ücret isteyen kişilere itibar etmeyiniz. Firmamız işe alım süreçlerinde hiçbir şekilde eğitim ücreti

Devamını Oku »

Adıyaman Şubemiz Açıldı

Adıyaman Şubemiz Açıldı CeyBer Çağrı Merkezi Adıyaman Şubesinin Açılışı Hakkında CeyBer olarak 2016 yılında İzmir’de başlattığımız Çağrı Merkezi operasyonumuza Adıyaman şubemiz ile devam ettiğimizi bildirmekten

Devamını Oku »

Beyaz Call Center

İş Ortaklarımız ve Müşterilerimizin Dikkatine Beyazcallcenter.org Websitesi ile İlgili Yakın zamanda fark ettiğimiz üzere Beyazcallcenter.org alan adlı sitede müşterilerimizin yorumları ve websiteğimizin içeriği çalınmıştır.  CeyBer

Devamını Oku »

Adaylarımıza Önemli Uyarı

Değerli adaylarımız,
 
CeyBer firma adımızı kullanarak işe alım yapan, WhatsApp üzerinden kişisel veri ve ücret isteyen kişilere lütfen itibar etmeyiniz. Firmamız işe alım süreçlerinde ve sonrasında hiç bir şekilde eğitim ücreti talep etmemektedir.
 
İş ilanlarımız Secret CV, Kariyer.Net ve Indeed platformlarındadır. Bunların dışında herhangi bir platformda yer almamaktayız.
 
Farklı firma ismi ile ilan açılıp, sonrasında marka ve ismimizi kullanarak işe alım işlemleri altında bilgi paylaşımı yapıldığı bilgisi tarafımıza ulaşmış olup, ilgili şahıslar adına savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur.
 
CeyBer firma isminin dışında iş ilanı ve kişilere itibar etmeyip, kişisel verilerinizi paylaşmayınız. Bu durum ile karşılaşmanız halinde firmamızla [email protected] veya 0(552) 552 0375 numaralı WhatsApp hattımızdan iletişime geçip bizleri haberdar etmenizi önemle rica ederiz.
 
Saygılarımızla,
CeyBer
Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Ceyber.com’u kullanmaya devam ederseniz, Veri ve Çerez Politikasını kabul ettiğinizi varsayarız.