BULUT SİSTEMLERİNİN EKİP PERFORMANSINA ETKİSİ

Teknoloji ile birlikte değişen çalışma ve iş gücü anlayışı, yeni sistemler ve çalışma altyapılarını ortaya çıkarmıştır. Her geçen gün iletişim ve verilere erişimin daha da hızlı olduğu günümüz çalışma ortamlarında, geleneksel yöntemler yerini bulut sistemleri seçeneklerine bırakmıştır. Bulut sistemleri; tam zamanlı ofis çalışanları, home office çalışanlar ya da hibrit çalışma sistemi olan iş yerleri için ideal seçenekler arasındadır ve sıkça tercih edilir. Kalabalık ya da minimal tüm ekiplerin; hızlı biçimde iletişim kurması, veri alışverişinde bulunması ve işlemlerin hafızada kayıtlı olması bu bulut sistemleri ile mümkün hâle gelmektedir.
Bulut sistemleri; pazarlama, satış, marka yönetimi, müşteri ilişkileri gibi farklı departman ve sektörlerde tercih edilebilir. Bunun başlıca nedenlerinden biri, marka ya da departman ne olursa olsun personel için esnek ve kullanışlı çalışma ortamları sunmasıdır. Operasyonel maliyetlerin düşürülmesi, fiziksel arşiv ihtiyacını ortadan kaldırması, kayıt ve saklama performansı için ekstra personel gerektirmemesi ile bulut sistemleri pazarlama alanında marka ya da firmaların kolaylaştırıcı seçimleri arasındadır.

Bulut Sistemleri Kullanmanın Avantajları

Erişimi kolaylaştıran bu sistemler, pazarlama sektöründen home office çalışanları bulunan farklı diğer sektörlere kadar her çalışma alanının altyapısını oluşturmaktadır. Bulut sistemleri öne çıkaran diğer etken ise hem personel hareketlerini şeffaflaştıran bir online altyapı olması hem de yapılan satış vb. işler dışında personel performansının da kaydedilmesinin kolaylaşmasıdır. Bu şekilde aynı anda hem marka adına ortaya konulan satış, pazarlama ya da müşteri ilişkileri işlemlerinin kaydedilmesi hem de bu işlemleri gerçekleştiren ekibin çalışma dinamikleri kayıt altına alınır. Sistem, hem home office hem de yerinde çalışma düzenindeki iş yerlerinde şeffaf, denetlenebilir çalışma ortamları oluşturur. Pazarlama, satış, bankacılık, lojistik gibi farklı sektörlerde ya da müşteri ilişkileri, finans yönetimi gibi çalışma ortamının farklı departmanlarında bulut sistemleri tercih etmenin avantajları şu şekilde sıralanabilir.
İletişim için farklı yollar sunması: Bulut sistemleri ile yalnızca e-posta değil, sesli çağrı mesaj ya da anlık bildirim gibi farklı iletişim yolları kullanılabilir.
Dağıtım hızının yüksek olması: Bu sistemler, iş yeri ya da marka altyapısından bağımsızdır. Dolayısıyla veri dağılım hızı ve operasyonun işleyişi oldukça hızlıdır.
Esneklik sağlaması: Bulut sistemleri, çalışanların nerede bulundukları fark etmeksizin erişebildikleri ortak bilişim sistemleridir. Bu şekilde home office ya da yerinde çalışma sistemindeki personellere aynı anda ulaşılabilir. Bu model, ortak bir çalışma sürecine katkı sağlar.
Ölçülebilir ve denetlenebilir olması: Bulut sistemleri; satış, pazarlama, bankacılık ya da sağlık gibi her sektörde tercih edilebilir. Sistem, sektörde yer alan personel performansının gözlemlenebilir ve ölçülebilir olmasını sağlar.

Bulut Sistemleri Ile Müşteri İlişkileri

Müşteri ilişkileri, marka ya da kuruluşların hedef kitleleri üzerinde bıraktıkları izlenimleri, marka güvenini ve müşteri sadakatini etkileyen iletişimin ön planda olduğu bir departmandır. Ancak günümüzde bu ilişkiler alışılmış bir çağrı merkezi sistemi olmaktan çıkarak yerini bulut çağrı merkezi kullanımına bırakmaktadır. Her personelin her yerden sisteme girebilmesi, operasyonel süreçler için fiziki koşul gerekliliğini ortadan kaldırması ve personelin hızlı biçimde birbiriyle iletişim kurmasını sağlaması bulut sistemleri, müşteri ilişkileri alanında kullanmanın faydaları arasındadır. Bulut sistemleri satış, pazarlama ya da müşteri ilişkileri için elverişli kılan özelliklerinden biri 360 derece hizmet sunulmasının mümkün olması olarak öne çıkar. Müşterilerinin zaman ya da yer fark etmeksizin sorumlu ya da temsilcilere ulaşabildiği bulut çağrı merkezleri, müşteri ilişkilerinin geliştirilmesi ve marka yararına adımlar atılması için avantaj sağlar. Bu teknoloji, müşteri ilişkileri verimliliğini artırırken ekip içi iletişimin de kolaylaşmasını sağlar.

Home Office Çalışanlar Ve Bulut Sistemleri

Günümüzde iş yerinden çalışma; fiziksel koşul gerekliliği, ekstra personel çalıştırma zorluğu ve ekstra giderler ile yerini home office çalışma düzenine bırakmaktadır. Personele esnek çalışma gücü sunan home office uygulamalar, iş yerleri için maddi ve profesyonel giderlerin azaltılmasına yardımcı olur. Ancak bu çalışma düzeninde ekip içi iletişimin geliştirilmesi, personelin örgütsel hareket etme becerisinin desteklenmesi için ortak altyapılara ihtiyaç duyulur. Bulut sistemleri ile çalışanların her biri erişilebilirlik ve şeffaflık yönlerinden bir örgütsel altyapının içine dâhil olur. Dolayısıyla bulut sistemleri ile ekip çalışması arasında pozitif yönlü ve güçlü bir ilişki bulunur.
Bu sitemler ile personel; organizasyon içerisinde home office çalışan olarak yer alabilirken ekip çalışmalarına aktif bir şekilde erişebilir. Çalışılan departman satış, pazarlama ya da müşteri ilişkileri gibi aynı organizasyonun farklı işlevlerini yerine getiren kanalları olabilir. Bulut sistemleri home office çalışanların; departmanlarındaki ekip çalışmalarına aktif ve verimli katkı sağlamasına yardımcı olur. Ayrıca departmanlar arası iletişimin güçlenmesi ve organizasyonun şeffaf bir hale gelmesi için de çözüm oluşturur. Home office çalışanlar ile en sık yaşanan sorunların başında gelen iletişim zorluğu ve yavaşlığını ortadan kaldırır.

Ekip Performansını Yükseltmenin Yolları

Ekip performansı, bireysel performanslara oranla şirket içi gelişmelerin ve marka itibarının artışı için özel önem taşır. Kurumsal bilincin oluşturulması ya da geliştirilmesi adına ekip performansını üst düzeye taşımanın farklı yolları bulunur. Bu yolların başlıcası ve temeli ekip içi iletişimin artırılması, sağlıklı hâle getirilmesidir. Günümüzde iletişim için çalışma ortamının ortak olması ya da fiziki koşulların uygun olmasından ziyade çalışma portalının işlevsel ve şeffaf olması önemlidir. Bulut sistemler atılan her adımın hızla ilgililerin erişimine sunulduğu, alınan aksiyonların kaydedildiği satış ya da üretim gibi verilerin ölçülebilir olduğu çalışma ortamları sunar. Bu durum iş yeri içerisinde personelin ekip performansını birlikte geliştirebildikleri, gözlemleyebildikleri ve ölçtükleri bir alana sahip olmaları anlamına gelir. Siz de marka ya da kuruluşunuz için bulut sistemlerinden faydalanmak ve iş yerinizi bir adım daha ileriye taşımak için buradan uzman desteği alabilirsiniz.

Önemli Duyuru

Önemli Duyuru Değerli Adaylarımız, CeyBer firma adımızı kullanarak işe alım yapan ve ücret isteyen kişilere itibar etmeyiniz. Firmamız işe alım süreçlerinde hiçbir şekilde eğitim ücreti

Devamını Oku »

Adıyaman Şubemiz Açıldı

Adıyaman Şubemiz Açıldı CeyBer Çağrı Merkezi Adıyaman Şubesinin Açılışı Hakkında CeyBer olarak 2016 yılında İzmir’de başlattığımız Çağrı Merkezi operasyonumuza Adıyaman şubemiz ile devam ettiğimizi bildirmekten

Devamını Oku »

Beyaz Call Center

İş Ortaklarımız ve Müşterilerimizin Dikkatine Beyazcallcenter.org Websitesi ile İlgili Yakın zamanda fark ettiğimiz üzere Beyazcallcenter.org alan adlı sitede müşterilerimizin yorumları ve websiteğimizin içeriği çalınmıştır.  CeyBer

Devamını Oku »

Adaylarımıza Önemli Uyarı

Değerli adaylarımız,
 
CeyBer firma adımızı kullanarak işe alım yapan, WhatsApp üzerinden kişisel veri ve ücret isteyen kişilere lütfen itibar etmeyiniz. Firmamız işe alım süreçlerinde ve sonrasında hiç bir şekilde eğitim ücreti talep etmemektedir.
 
İş ilanlarımız Secret CV, Kariyer.Net ve Indeed platformlarındadır. Bunların dışında herhangi bir platformda yer almamaktayız.
 
Farklı firma ismi ile ilan açılıp, sonrasında marka ve ismimizi kullanarak işe alım işlemleri altında bilgi paylaşımı yapıldığı bilgisi tarafımıza ulaşmış olup, ilgili şahıslar adına savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur.
 
CeyBer firma isminin dışında iş ilanı ve kişilere itibar etmeyip, kişisel verilerinizi paylaşmayınız. Bu durum ile karşılaşmanız halinde firmamızla [email protected] veya 0(552) 552 0375 numaralı WhatsApp hattımızdan iletişime geçip bizleri haberdar etmenizi önemle rica ederiz.
 
Saygılarımızla,
CeyBer
Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Ceyber.com’u kullanmaya devam ederseniz, Veri ve Çerez Politikasını kabul ettiğinizi varsayarız.