850'Lİ NUMARA ALMA VE YÖNETME

Konumdan bağımsız olarak IP üzerinden 0850’li numara alma işlemi için basit adımlar gerçekleştirilmesi yeterlidir. Bu numaralara pazarlama, telefonda satış, tele bilgilendirme ve müşteri hizmetleri gibi alanlarda ihtiyaç duyulur. Maliyetleri ve hedef kitlede yarattığı izlenim değerlendirildiğinde, alan kodu bulunan numaralardan çok daha avantajlı özelliklere sahiptir. 0850’li numara alma, hem işletme sahibi hem de müşteri profili için kullanım kolaylığı sağlar.

Adres değişikliğine bağlı numara değişimleri, kullanıcıların kuruma ait bilgilerinin sürekli yenilenmesi gerekliliğini doğurur. Bu durum da hem kurumsal kimlik oluşumunu engelleyen hem de operasyonel süreçlerde ekstra maliyet oluşturan bir durumdur. Pazarlama ve telefonda satış için 0850’li numara alma ise çoğu zaman bir zorunluluk hâline gelmiştir. Profesyonel bir tutum sergilenmesi gereken tele işletmelerde müşteri sadakati ve güveni için de özel numaraların tercih edilir.

850’Li Numaralar Hangi Alanlarda Kullanılır?

En sık 0850’li numara alma ihtiyacının bulunduğu departmanlar arasında müşteri hizmetleri yer alır. Müşterilere kimi zaman yardım ve destek sağlayan bu departmanda kimi zaman da kurum açısından bilgilendirme yapılması için özel numaralara ihtiyaç duyulur. Müşteri hizmetlerinin kurumsal kimliğin ve itibarın sağlanması için ulaşılabilir ve devamlı numaralara sahip olması gerekir. Bu yüzden alan kodu değişkenliği olmayan müşteri hizmetleri için 0850’li numara alma, hem işletme hem de kullanıcılar açısından gereklidir.

Pazarlama yöntemleri arasında her zaman popülerliğini koruyan telefonda satış gelişen teknolojiler ile birlikte farklı bir boyut kazanmıştır ve 0850’li numara alma, bu şekilde tele pazarlama yapan firmalar için gereklidir. İşletmenin ölçeği büyük ya da küçük olsun doğru izlenim ve her daim ulaşılabilirlik için IP üzerinden verilen telefon numaralarının kullanımı önem taşır.

Tele işletmeler için kullanılan numara adeta bir kartvizit niteliği taşır ve bu alanda uygun numaraların seçilmesi alan kodu bulunan sabit numaralarla oldukça güçtür. Düşük maliyet ve geniş kombinasyon seçenekleri ile 0850 li numara alma tele organizasyonlar için doğru bir seçimdir. Kimi zaman işletmenin ismi ile uyumlu numaralar tercih edilebilirken kimi zaman da akılda kalıcı kolay yazılabilen numaralar seçilebilir.

Telefonda satış için tekrarlı numaraların seçimi akılda kalıcı bir alışveriş kanalı oluşturmak açısından da gereklidir. Hatırlaması kolay olan numara kombinasyonları alıcı için kolaylık oluşturur ve bu numaranın değişmemesi de müşteri sürekliliği adına önem taşır. Özetle kurumsal firmalar; müşteri hizmetleri, tele pazarlama ve telefonda satış için 0850’li numara alma ile düşük maliyetli ve işlevsel çözüme ulaşmış olur.

850’Li Numara Nasıl Alınır?

0850’li numara alma IP üzerinden gerçekleştirilen pratik bir uygulamadır. İşletme ya da kurumun 850 ile başlayan numarayı belirlemesi gerekir. Kimi zaman numara belirleme işlemi algoritmanın kendisine bırakılırken kimi zaman da numara almak isteyen kullanıcıların seçimleri değerlendirilir. Bu durumda numara almak isteyen birimin talepleri doğrultusunda numara seçilir. Büyük ölçekli işletmelerin yanı sıra esnaf ve kobiler için de profesyonel görünümlü 0850’li numara alma işlemi oldukça kolaydır.

Gerekli numara belirlenmesi yapıldıktan sonra numaranın aktive edilmesi ve sizin kanalınıza bağlanması kısa süre içinde gerçekleştirilir. BTK’ya göre 0850’li numara alma konumdan bağımsız olacağından numaranızı dilediğiniz yerden yönetebilirsiniz, ayrıca mobil çalışma düzeneği kurulan bu işlemin sonucunda lokasyon değişikliği yapılsa bile numaranız sabit kalır.

0850’li numara alma işlemi, alan kodu bulunan sabit hatlar ve 444’lü numaralara göre oldukça uygun fiyatlıdır. Aylık abonelikler üzerinden yürütülen bu işlem, düşük maliyetle mobilize çalışma sistemi kurmak isteyen kullanıcılar için idealdir ve alınan her numara üzerine aylık abonelik ücreti karşılığında hizmet sağlanır.

0850’Li Numaraların Avantajları Nelerdir?

Bu numaralar yalnızca telefon hattı olarak değil çağrı yönlendirmeler için de kullanılabilir ve bu şekilde, standart kullanımda olan numaranızı operatör desteği sağlayan çok kanallı bir araca çevirmeniz mümkündür. 0850’li numara alma yöntemi ile tercihinize göre farklı çağrı merkezlerine arama dağıtımı yapabilirsiniz.

Bu numaralar, telefonla satış için özellikle önem taşıyan ev, iş yeri ve mobil telefonlardan arama alma olanağı sağlar ve bunun yanı sıra oluşturulan numara üzerinden aynı şekilde sabit ya da mobil hatlara aramalar sağlanır. 0850’li hatlara yapılan aramalardaki ücretlendirmeler, kullanılan paket niteliğine göre değişim gösterebilir. Kuruma dair maliyetler ise düşük tutarlı ve aylık ya da yıllık ödeme paketleri ile sunulur.

İşletmeler için 0850’li numara alma yöntemiyle; meşgul çalmama, çağrıyı farklı kanallara yönlendirme ve hâlihazırda bulunan telefon altyapısına entegrasyon gibi seçenekleri değerlendirebilir, ayrıca aldığınız ve gerçekleştirdiğiniz aramalara yönelik raporlama ve istatistiki bilgileri kolayca edinebilirsiniz. Sınırsız yönlendirme özelliği bulunan bu numaralar ile aynı kanaldan farklı departmanlara ulaşım sağlanan bir sistem ile çalışmanız da mümkün! Siz de buradan bize ulaşarak, müşteri hizmetleri alanında başarıyı yakalayabilirsiniz.

Önemli Duyuru

Önemli Duyuru Değerli Adaylarımız, CeyBer firma adımızı kullanarak işe alım yapan ve ücret isteyen kişilere itibar etmeyiniz. Firmamız işe alım süreçlerinde hiçbir şekilde eğitim ücreti

Devamını Oku »

Adıyaman Şubemiz Açıldı

Adıyaman Şubemiz Açıldı CeyBer Çağrı Merkezi Adıyaman Şubesinin Açılışı Hakkında CeyBer olarak 2016 yılında İzmir’de başlattığımız Çağrı Merkezi operasyonumuza Adıyaman şubemiz ile devam ettiğimizi bildirmekten

Devamını Oku »

Beyaz Call Center

İş Ortaklarımız ve Müşterilerimizin Dikkatine Beyazcallcenter.org Websitesi ile İlgili Yakın zamanda fark ettiğimiz üzere Beyazcallcenter.org alan adlı sitede müşterilerimizin yorumları ve websiteğimizin içeriği çalınmıştır.  CeyBer

Devamını Oku »
Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Ceyber.com’u kullanmaya devam ederseniz, Veri ve Çerez Politikasını kabul ettiğinizi varsayarız.