SANAL SANTRAL KULLANMALI MISINIZ? SANAL SANTRAL NEDİR?

Pek çok firma; sanal santral kullanımı ile mobil pazarlama dinamiklerini yakından takip eder. Sanal santral, genel bir tanım ile bulut sistemlerle çalışan otomatik yanıtlama sistemidir ve bu sistem kapsamında markanın belirlediği senaryolar doğrultusunda aktif hâle gelir, belirlenen mesajı müşteri için seslendirir. Müşteri ise seçim yapmak için telefonun tuşlarını ve sistem yönlendirmelerini kullanır. Böylece ürün ve hizmetler ile ilgili aradığı tüm bilgilere kolayca erişim sağlar.

Günümüzde çağrı merkezi faaliyetleri son derece yaygınlaşmıştır ve tüm sektörlerde firmalar, müşterilerine canlı destek ve bilgi sağlamak için çağrı merkezi kanalını kullanır. Sanal santral de bu çağrı merkezi sistemlerinin en güncel ve teknolojik olanlarından biridir. Modern gelişmeleri takip etmek ve tele satış konusunda hız kazanmak için söz konusu uygulamaları tercih etmek, bu nedenle önemlidir. Firmalara oldukça büyük katkılar sağlayan sanal santraller ile ilgili bilmeniz gereken tüm ayrıntıları bu içeriğimizde sizin için bir araya getirdik.

Sanal Santral Nedir?

Mobil iletişimin ilk devrimi olan telefon kullanımının ardından yeni iletişim teknolojileri son yıllarda son derece yaygınlaşmıştır. Dijital sistemler ve internet teknolojileri tüm sektörlerde müşteri ve firmalar arasındaki iletişimi güçlendirmiştir. İletişimde etkileşimi de büyük oranda artıran bu pazarlama elemanları arasında çağrı merkezi, tele satış birimleri ve müşteri hizmetleri de yer alır. Sanal santral ise bu pazarlama elemanlarının tümünü bir araya getiren bulut tabanlı bir sistemdir.

İstenen özelliklere göre gelişime açık olan bu sistem, firma beklentileri kapsamında programlanır. Müşteri çağrı merkezine ulaşmak istediğinde santral gelen aramayı otomatik bir mesaj ile karşılar. Bu aşamada otomatik mesaj yine programcı ve firma tarafından belirlenerek bulut sisteme eklenir ve ardından sistem otomatik olarak müşteriyi uygun birimlere yönlendirir. Böylece pazarlama ya da müşteri hizmetleri için nokta atışı hizmet gerçekleştirmek mümkün hâle gelir.

Kısaca özetlemek gerekirse sanal santral otomatik müşteri yanıtlama sistemi ve çağrı merkezi birimi olarak tanımlanabilir. Bu sistem ile pek çok farklı müşteri hizmetleri ve pazarlama senaryosuna yanıt vermek mümkündür. Banka, e-ticaret sitesi, gıda ve yiyecek servis eden firmalar, söz konusu sistemlerin işlevsel olarak kullanılabileceği alanlardan yalnızca bazılarıdır.

Avantajları Nedir?

Sanal santral kullanımı pek çok açıdan firmalara avantaj sağlar. İlk olarak firma, bu sistem ile tele satış konusunda kesintisiz bir bilgi ağını müşteriye sunabilir. Ürün ya da hizmetler ile ilgili bilgi almak ya da doğrudan ürün ya da hizmeti satın almak için sanal santral kullanımı firmaya 7/24 kapanmayan bir iletişim kanalı sunar. Ayrıca bu sistemler marka dilinin korunması ve tele satış dahilinde müşterilere sistematik bir yaklaşımın sağlanmasını da mümkün kılar. Söz konusu sistem kullanımını tercih eden firmalar, mobil pazarlama bakımından rakiplerinin bir adım önüne geçer. Güncel gelişmeleri ve teknolojiyi yakından takip eden pek çok firma için bu sistem, oldukça verimli bir çağrı merkezi deneyimi vadeder. Bütün bunlara ek olarak sanal santral kullanımının firmalara sağladığı avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

Firma ve müşteriler arasında sürekli olarak etkileşim sağlar.
Sistem sayesinde firma, iş gücü ve zaman tasarrufu sağlayabilir.
Her firmanın gereksinimine göre esnetilebilecek özelliklere sahiptir.
Yaratılan farklı senaryoların uygulanmasını sağlaması, sistemi tüm sektörlerde kullanılabilir kılar.
Tele satış ve mobil pazarlama konusunda firmaya hız ve verimlilik kazandırır.
Görüldüğü üzere sanal santral tercihi firmalar için oldukça etkili bir fırsattır ve iletişim ağını güçlendirmek isteyen firmalar, söz konusu sistemleri kullanarak çok sayıda müşteriye hizmet verebilme olanağına sahip olur. Böylece pazarlama faaliyetleri bakımından ivme ve gelişme yaratılması mümkün hâle gelir.

Nasıl Kullanılır?

Sanal santral, tamamen firma ve firmanın hizmet anlayışı doğrultusunda planlanabilen bir sistemdir ve bu nedenle uygulamalarda pek çok seçenek bulunur. Sesli mesaj sistemi, sesli karşılama, beklemede müzik, hızlı yönlendirme, dâhili numaraya aktarma gibi pek çok farklı seçenek sistemin özellikleri arasında yer alır. Sanal santral kullanmak için firma, kendi hedef kitlesine uygun olacak özellikleri tercih edebilir. Sistemde seslendirilecek karşılama mesajı, geçiş müzikleri, yönlendirme yapılacak birimler ve diğer tüm özellikler firmanın belirleyeceği senaryo dahilinde özelleştirilebilir. Sektörler ve sistemlerin kullanım sıklığı oluşturulacak bulut sistemin özelliklerini doğrudan etkiler.

Sistem kullanımı için firmaya en uygun senaryo oluşturulduktan sonra uzmanlar tarafından sistem ortaya çıkarılır. Firma, bulut sistemi kullanmaya başlayarak çağrı merkezi faaliyetlerini gerçekleştirir ve müşterileri ile iletişimde yeni bir basamağa erişir.

Sanal Santral Kullanmalı Mısınız?

Sanal santral kullanımı firmalar için oldukça geniş bir fayda alanı yaratır. Bu faydalar içinde verimli pazarlama faaliyetleri ve satış rakamlarının yükseltilmesi yer alır. Ayrıca hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti açısından da bu teknoloji son derece iyi bir seçimdir. Çağrı merkezlerinde uzayan bekleme sürelerini kısaltan, müşterinin aradığı soruların yanıtlarına kolayca ulaşmasını sağlayan bu sistem sayesinde firma, marka ile ilgili olumlu sonuçlar elde edebilir.

Tüm bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda sanal santral hizmetinden yararlanmak sizin için de en iyi seçimlerden biridir. Size özel hazırlanan senaryo kapsamında ürün pazarlama işlemlerini bu yöntem ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışına özel kampanyalar kapsamında düşük maliyetler ile pazarlama departmanınızı çok daha teknolojik bir hâle getirme şansınız mevcut. Sanal santral hizmetleri telemarketing ve daha pek çok teknolojik pazarlama aracı için bize buradan ulaşabilir, konu ile ilgili profesyonel desteğimizden faydalanabilirsiniz.

Önemli Duyuru

Önemli Duyuru Değerli Adaylarımız, CeyBer firma adımızı kullanarak işe alım yapan ve ücret isteyen kişilere itibar etmeyiniz. Firmamız işe alım süreçlerinde hiçbir şekilde eğitim ücreti

Devamını Oku »
Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Ceyber.com’u kullanmaya devam ederseniz, Veri ve Çerez Politikasını kabul ettiğinizi varsayarız.